
I månedens utgave av magasinet På Høy Tid poserer en marihuanarøykende Maria Eliassen på forsiden.
Åge Aleksandersens stripperdatter ble tidligere i år engasjert som pressetalskvinne for organisasjonen Normal, som vil legalisere marihuana i Norge.
OnlineMagasinet var med da bildene til hasj-magasinet ble tatt tidligere i år.
- For meg er det like naturlig å ta røyke marihuana som å drikke en kopp kaffe, uttaler Maria Eliassen.
Se video: Naken for marihuana
- Jeg tror faktisk på Gud. Og Gud kan aldri ha ment at folk skal straffes for å dyrke en plante, sier den kjente strippepren videre til OnlineMagasinet.
Hun er likevel sterkt imot alle former for hardere narkotiske stoffer, og kunstige fremstilte stoffer som extacy og amfetamin.
- Det er åpenbart ødeleggende. Men vi trenger et mer nyansert syn på narkotika. At man blir herionmisbruker av å røyke marihuana er like sant som at alle som tar en øl begynner å drikke rødsprit, understreker Maria Eliassen.
OnlineMagasinet følger
Maria Eliassen