Den har allerede fått skamskryt og enorm omtale, nettleseren til Google som ble lansert tirsdag kveld norsk tid. Vil du være først med det siste, må du altså få installert den straks.
Last ned Google Chrome her.
Nettleseren får spesielt positiv omtale fordi den er velegnet til tunge nettsider med video og annet tungt innhold.
En stor fordel ved den er blant annet at hver enkelt fane åpnes som egen prosess. Det betyr at selvom en nettside krasjer eller henger seg opp, forsvinner ikke alle de andre vinduene du har oppe når du avslutter.
Vær oppmerksom på at Google Chrome har visse problemer med java og flash.
Chrome krever Java 6 update 10 som du finner
her.
Foreløpig fungerer nettleseren bare for Windows Vista og XP.
Vi har testet den for OnlineMagsinets nettsider, og det ser ut til å fungere greit.
Nettleseren Safari ble nylig kåret til den aller raskeste av bladet Komputer for alle, i konkurranse med Internett Explorer, Firefox og Opera. En enkel test vi har gjennomført viser at den også er raskere enn Googles nyvinning.