(Skjermbilder fra "Rocco og russen 2007")
Porno-Rocco forventer russe-søksmål
- Jeg regner med å bli saksøkt, sier Thomas "Rocco" Hansen (25) om årets russeporno-video som nå lanseres.
Tekst: Arne D. Skalmeraas
Publisert: 12.08.2007
Liker du denne saken?
SE VIDEO
Norges ukronede pornokonge Thomas "Rocco" Hansen satser på nye kanaler når han lanserer årets mest omdiskuterte video.
Se trailer fra russevideoen lengre ned på siden
Klipp fra pornofilmen "Rocco og russen 2007" ble i helgen først lagt ut for nedlasting til mobil, blant annet på mobilsiden wap.sexysms.no.
- Hvor mye salg det vil gi vet jeg ikke, men mobiltelefon er utvilsomt fremtiden for erotikk, sier Rocco til OnlineMagasinet.
Filmen i sin helhet lanseres på DVD 22. august. Innspillingen i mai satte sinnene i kok, og likestillingsombud Beate Gangås var blant dem som gikk hardt ut mot Roccos satsing på russeporno.
– Årets russefilm blir delvis en dokumentar om det vi opplevde, og jeg legger ikke skjul på hva jeg mener om å bli utpekt til landsfiende nummer en. Jeg blir ikke overrasket hvis likestillingsombudet saksøker meg for uttalelser jeg kommer med, kommenterer porno-kjendisen.
Ifølge Rocco og produksjonsselskapet Porncast er årets "Rocco og russen" tidenes dyreste norske pornofilm-produksjon.
- Produksjonskostnadene nærmer seg millionen. Hver russejente som er med i filmen har blant annet fått 25-30 000 kroner i honorar. Men så har det da også blitt tidenes beste norske pornofilm - langt bedre enn "The apprentice" som vi utga i fjor, kommenter Hansen.
Rocco og filmteamet hans reiste både til Stavanger-området, Mjøsdistriktet og rundt i Oslo for å treffe norske russ i begynnelsen av mai. Fem jenter har hovedroller i filmen. En fra Stavanger, en fra Hamar og tre fra Oslo-området.
- Vi ble ikke like godt mottatt over alt. Når et maktmenneske som likestillingsombudet går så hardt ut er det klart det skaper reaksjoner. Samtidig var det ikke mangel på russejenter som ønsket å være med i filmen, hevder Rocco.
- Allerde nå har vi fått en rekke henvendelser fra russ som ønsker å være med i neste års film, fortsetter 25-åringen, som ble drapstruet av flere navgitte personer da det sto på som verst.
- Navngitte personer på nettsiden Facebook kom med direkte drapstrusler mot meg. Truslene var såpass alvorlige at jeg ble bekymret. Men jeg havnet likevel aldri i noen direkte konfrontasjoner, og valgte ikke å anmelde det, forteller Rocco.
Et regnestykke OnlineMagasinet har gjort tyder på at selskapet Porncast vil tjene rundt 1-1,5 millioner kroner på salget av "Rocco og Russen 2007" når alle utgifter er trukket fra.
Det forutsetter at filmen selger opp mot 10 000 eksemplarer, som er toppsalg for en norsk pornovideo.
Se gratis trailer for årets "Rocco og russen" her:
Liker du denne saken?