- Det er på tide de får vite hva stripping egentlig dreier seg om, sier poledans-mester Hege Grostad.
Tekst: Arne D. Skalmeraas Publisert: 29.03.2012
Liker du denne saken?
I kveld torsdag arrangerer kvinnegruppa Ottar, Rød Ungdom og Sosialistisk Ungdom sin årlige demonstrasjon mot Oslos strippeklubber.
Men Hege Grostad (26), som er en av Europas beste strippere, tror ikke demonstrantene vet så mye om hva de går i tog mot. Derfor inviterer hun like godt både Ottar, de unge sosialistene og alle andre nysjerrige til gratis strippeshow på Oslos strippeklubber.
- På en litt humoristisk måte vil vi gjerne vise både strippemotstandere og alle andre som ikke har sett et strippeshow før at vi som jobber på klubbene i Oslo faktisk har det veldig bra, og at stripping er en form for kunst, sier Hege Grostad til Omag.no.
Under Ottars strippedemonstrasjon ifjor fikk hun mye oppmerksomhet da hun satte opp en poledanse-stang midt på Stortorget.
- Da viste det seg jo at ingen av de som gikk i demonstrasjonen hadde vært på en strippeklubb før. Og jeg tviler på at noen av dem har vært det siden sist, fortsetter Grostad, som i fjor ble beste norske deltager i Nord-Europeisk mesterskap i poledans.
Hun vil ikke ødelegge Ottar sin demonstrasjon, men inviterer også alle som ønsker det til å gå bakerst i toget under fanen Ja til stripping.
- Vi skal ikke være uhøflige, men dette er jo også en fin måte å vise Oslos befolkning hvor strippeklubbene i byen ligger, fastslårhun.
Ifølge TV 2 er ikke strippemotstanderne spesielt bekymret for hva Hege og hennes kolleger kan finne på.
– Sist møtte det opp en dame og 4-5 halliker med mørke solbriller. Det sier litt om bransjen når dette er folkene de får meg seg på dette, kommenterer Ottar-leder Marielle Leraand.