
I går presenterte OnlineMagasinet den særegne hval-luksusyachten Oculus på 250 fot som du kan skaffe deg for en ukjent sum.
LES OG SE: Nei, dette er ikke en hval!
I dag må vi selvsagt også støtte opp om mer luksus som kan få verden ut av finanskrise-hengemyra.
Ingenting passer vel da bedre enn et kjekt lite hybrid-fly som som kan ta deg ut til yachten din når tiden egentlig ikke strekker til, men du likevel skulle vært på fjorden.
Luksusyachtprodusenten Danish Yachts i Skagen har inngått et strategisk samarbeid med franske Lisa Airplanes om et helt spesielt hybridfly som lander like lett til vanns som på land og i snøen med.
Ifølge Lisa Airplanes skal Akoya, som nærmest er en krysning av et fly og et helikopter, være det eneste flyet i verden med slike hybridegenskaper.
Superflyet skal også være istand til å lande og ta av på mindre enn 100 meter. På toppen av det hele er flyet utstyrt med en fallskjerm som gjør at du faktisk altså kan lande mykt på akterdekket!
Flyet har en rekkevidde på 1500 kilometer og maks hastighet er 300 km/t.
Danish Yachts og Lisa Airplanes begynte denne uken å ta imot forhåndsbestillinger på flyet, mot et depositum på 80 000 kroner.
Totalt koster en slik kjekk liten Akoya rundt 2,5 millioner - inkludert de flytimene du trenger for sertifikat.